Phone number :+982188615617

No.1, Salman Alley, Sheikh Bahaei Ave, Tehran- Iran

email : Info@Padyab.com

پمپ‌های چند فازی

Progressive Cavity Pumpپمپ‌های انتقال سطح‌الارضی PCP  دارای استاندارد API 676 بوده و برای انتقال سیال در واحدها و تأسیسات مختلف بهره‌برداری و فرایندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کاربردهای مهم پمپ‌های Progressive Cavity استفاده به‌عنوان Multiphase Booster سرچاهی می‌باشد که علاوه بر انتقال نفت خام به واحدهای تفکیک‌گر به‌صورت چندفازی، با کاهش فشار سرچاهی باعث افزایش تولید از چاه‌های نفتی نیز می‌گردند. استفاده از این پمپ‌های چند فازی در کنار فرازآوری مصنوعی از جمله روش‌های افزایش تولید از چاه محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است این پمپ‌ها قابلیت انتقال نفت خام ویسکوز و با درصد گاز، آب و جامد بسیار زیاد را دارند و همچنین با توجه به مصرف انرژی بسیار کم، راندمان بالا، طول عمر زیاد و نیاز حداقلی به تعمیرات، هزینه تمام‌شده بسیار پایین‌تری نسبت به سایر پمپ‌های انتقال چند فازی دارند.

 

پمپ‌های Progressive Cavity که به نام‌های Screw Pump و Mono Pump نیز شناخته می‌شوند، از نوع پمپ‌های جابجایی مثبت بوده که به‌صورت چرخشی سیال را منتقل می‌نمایند. با توجه به توانایی انتقال سیال چند فازی به‌صورت آرام و بدون تنش و نیز امکان انتقال سیال‌های ویسکوز، خورنده و دارای ذرات جامد و دارا بودن NPSH موردنیاز بسیار پایین (تا 50 سانتی‌متر)، کاربردهای گسترده‌ای در صنعت نفت و گاز و در واحدهای فرآورش، بهره‌برداری، نمک‌زدایی، دکل‌های حفاری، واحدهای چاه‌آزمایی، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و همچنین خطوط انتقال و انبارهای نفتی دارند که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:


·         پمپ سرچاهی انتقال چندفازی نفت خام

·         پمپ انتقال نفت خام در واحدهای Well Test

·         پمپ تخلیه Closed Drain و Open Drain و انواع حوضچه‌ها و تانک‌ها

·         پمپ تخلیه Knock Out Drum یا پمپ انتقال Flare Condensate

·         پمپ انتقال Oily Water و نفت ریکاوری شده

 

·         پمپ انتقال لجن و سیالات داری مواد جامد

·         پمپ تخلیه حوضچه‌های Oil Skimmer و انتقال پساب‌های نفتی

·         پمپ انتقال و تزریق پلیمر و سیالات حساس به تنش

·         پمپ انتقال پسماند گل حفاری

·         پمپ انتقال و تخلیه سوخت و روغن‌های روان‌کننده

Contact us

No.1, Salman Alley, Sheikh Bahaei Ave, Tehran- Iran 19917-16952

Quick list

All WordPress template rights belong to this website. ©

free consultation