سیستم جدید اندازه گیری جریان NIVUS

کمپانیNivus   آلمان سیستم جدید NivuFlow 7550 را برای  اندازه گیری دوگانه تشخیص سرعت جریان علاوه بر سیستم های اندازه گیری مبتنی بر اولتراسوند و فناوری رادار را به کاربران عرضه خواهد نمود.

فرستنده NivuFlow 7550 علاوه بر تعیین سرعت جریان با استفاده از رادار، برای اندازه گیری سرعت با استفاده از روش Cross Correlation نیز طراحی شده. این سیستم به دو سنسور اندازه گیری اندازه گیری سرعت جریان، یک سنسور سطح و فرستنده دوگانه NivuFlow 7550 مجهٌز شده است.

بسته به موقعیت نصب سنسور و سطح سیال در مجرای عبوری ، دو روش اساسی برای اندازه گیری دوگانه وجود دارد: اندازه گیری دوگانه محدوده اندازه گیری را (به عنوان مثال در کانال ها) برای حصول اطمینان از اینکه تمام محدوده را پوشش خواهد داد، بسط میدهد و دقت اندازه گیری را افزایش میدهد.

سیستم اندازه گیری دوگانه از مزایای هر دو تکنولوژی بهره مند است. با توجه به روش Cross Correlation سرعت در سطوح مختلف جریان اندازه گیری می شود. که نه تنها امکان نمایش گراف مقطع جریان را فراهم می کند بلکه باعث افزایش دقت تمام سیستم نیز می شود. سنسور رادار در بیرون و یا بالای محیط نصب میشود و از این رو در مواردی که خاصیت رسوب گذاری وجود دارد، مناسب است. به علاوه اندازه گیری سرعت سطحی جریان با استفاده از رادار به تعیین مدل هیدرولیکی غالب کمک میکند.

در صورت تمایل، سیستم کامل NivuFlow 7550 در نسخه ضد انفجار Ex 1 نیز موجود است.

طراحی جمع و جور فرستنده  اجازه می دهد نصب آن آسان باشد و با استفاده از ریل DIN فضای مورد نیاز در کابین های کنترل کمتر شده است. این محصول در محفظه های مناسب برای استفاده در فضای باز نیز در دسترس است.

صفحه نمایش گرافیکی فرستنده و نمایش عملگر ها و عملیات دستگاه به صورت چشمی اجازه می دهد تا سیستم اندازه گیری جریان به سهولت و سرعت راه اندازی شود. توانایی تشخیصی توسعه یافته این سیستم امکان تجزیه و تحلیل حرفه ای در حین فرایندهای جاری، به طور مستقیم در سایت را به ارمغان آورده است. سرعت جریان بر اساس آخرین مدل های دینامیک سیالات محاسبه می شود. علاوه بر این ، در این سیستم امکان تعمیر و نگهداری از راه دور ، از طریق اینترنت فراهم شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *