سنسور های اندازه گیری راداری جریان منطبق با استاندارد Ex-Zone1

سنسور جریان OFR شرکت NIVUS برای استفاده در شرایط Ex1 توسط TÜV Nord تأیید شد.

سنسور جریان OFR شرکت NIVUS  برای استفاده در شرایط Ex 1  توسط TÜV Nord تأیید شد. علاوه بر تأییدیه ATEX  که در اروپا رایج است، این شرکت مورد تایید استاندارد IECEx نیز قرار گرفته است.

تاییدیه های ATEX و IECEx هر دو به بررسی امکان استفاده از محصول در شرایط کاری خطرناک (عمدتا خطر بروز انفجار) میپردازند، IECEx به تجهیزات الکترونیک سیستم مربوط میشود و اکثرا در کشورهای انگلیسی زبان مورد نیاز است. تاییدیه ATEX تمامی اجزاء الکترونیک و غیر الکترونیک سیستم را مورد بررسی قرار میدهد و تنها در صورت انطباق تمام اجزا با ضوابط مورد نظر دستگاه را مورد تایید قرار میدهد.

به این ترتیب امکان  اندازه گیری غیر تماسی جریان در بسیاری ازکاربری ها از جمله فاضلاب فراهم شده است. برای به دست آوردن تاییدیه های ATEX یک ماده جدید در سنسور به کار رفته  و ابعاد سنسور کمی اصلاح شده است. مدل غیر Ex سنسور رادار همچنان در دسترس است.

سنسور جریان دارای کد حفاظت IP 68 است و بنابراین برای استفاده در محیط های سخت مناسب است. علاوه بر سنسور رادار، NIVUS  یک محفظه نگهدارنده مدولار جمع و جور ساخته شده از فولاد ضد زنگ برای نصب آسان تولید و عرضه می­نماید. ماژول پایه امکان نصب سنسور رادار را فراهم می کند. یک افزونه اجازه نصب یک سنسور سطح اضافی IP 68 را می دهد. علاوه بر این کمپانی یک محفظه فلزی اختیاری را فراهم می کند که هر دو سنسور در این محفظه قرار می­گیرند.

با توجه به نیاز فضای کم، این محفظه کوچک مناسب نصب حتی در مکان های تنگ و یا در مکان هایی که دسترسی به آن دشوار است طراحی شده. اندازه گیری غیر تماسی و ساختار جمع و جور سیستم رادار به کاربر اجازه میدهد بدون نیاز به توقف فرآیند اقدام به نصب آن نماید.

اندازه گیری جریان با استفاده از سنسورهای رادار به ویژه برای استفاده در محیط های خوردنده و یا ساینده مناسب است. از دیگر ویژگی های سیستم اندازه گیری رادار میتوان به کاربرد آن در سرریزهای شوتینگی و در سطوح پایین جریان اشاره کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *